3 nippi algajatele, kuidas pokkerilauas marki mitte täis teha

Sõbrad tegid ettepaneku pokkeriõhtu korraldada, aga sa pole varem kunagi pokkerit mänginud või mängisid viimati nii ammu, et mõned asjad on juba ununeda jõudnud? Paljudel on ilmselt tulnud ette olukordi, kus uut mängu mängima hakates oleks ruttu kellegi nõu vaja. Sellepärast toongi siin ära mõned olulisimad nõuanded, kuidas pokkerilauas käituda ja kuidas võiks end enne mängu ette valmistada.

1. Tea mängu reegleid

Õpi ära Texas Hold’emi põhireeglid – neid pole üldse palju ja kui tead mängu ülesehitust, ei tõmba sa mängu tempot liiga palju alla. Sisuliselt jagatakse igale mängijale kätte 2 kaarti ja lauale 5 kaarti. Käes oleva 2 kaardi ja laual oleva 5 kaardi põhjal tuleb igal mängijal mängu lõpuks saada kokku tugevaim 5- kaardiline kombinatsioon ehk pokkerikäsi. Kõige lihtsam on näiteks youtubeist mõni lühike klipp ära vaadata – seal on kõik selgelt visualiseeritud ja videode kaudu õppimine on niikuinii palju kiirem ja efektiivsem.

2. Vii end erinevate käte tugevusjärjestusega kurssi

See on ülioluline, et sa teaksid enne mängima hakkamist, et teakisd, milline kombinatsioon on tugevam ja milline nõrgem. Kogu mängu idee on proovida ennustada, millise käe saamise shansid sul on ja mis võiks vastastel käes olla – käte oletatavate tugevuste peale tehaksegi panuseid. Toon lühidalt ära käte järjestuse alates tugevaimast:

⦁ Royal flush: samast mastist A, K, Q, J ja 10.
⦁ Straight flush: samast mastist kaardid reas nt risti 8, 7, 6, 5, 4.
⦁ 4 of a kind: 4 sama väärtusega kaarti, nt 4 emandat.
⦁ Full house: täismaja koosneb paarist ja kolmikust.
⦁ Flush: samast mastist suvaliste väärtustega 5 kaarti.
⦁ Straight: nt eri mastidest Q, J, 10, 9, 8.7
⦁ 3 ühesugust kaarti, nt 3 emandat.
⦁ 2 paari.
⦁ 1 paar.
⦁ Kõrgeim kaart.

3. Jäta meelde pokkeri põhisõnavara

Et mängu ajal liiga palju segadust ei tekiks, võiksid teada mõnd põhiväljendit:

⦁ Blinds – väike blind ja suur blind on kohustuslikud panused, mis tuleb teha diilerist vasakul oleval 2 – l mängijal. Esimene teeb pool minimaalsest panusest, teine mängija teeb miinimumpanuse.
⦁ Call – teed eelneva mängija panusega samaväärse panuse.
⦁ Check – ei tee panust, jääd vahele (seda saab teha siis, kui ka eelnevad mängijad ei ole panuseid teinud ja checkivad).
⦁ Fold – kui otsustad panustega mitte kaasa minna ja paned kaardid maha.

Lisaks veel igasugused muud nõuanded a’la et ära lobise pokkeri mängu ajal liiga palju, sest see segab mängu ja pane tähele, mis mängus toimub. Alati hoia oma kaardid laual nähtaval kohal. Ja viimasena – on täiesti okei mõni ring vahele jätta kui sa pead korraks ära käima. Pigem ütle teistele, et jätad selle ringi vahele, kui et hakkad keset mängu kuhugi minema.

Nii lihtne see ongi! Soovin lahedaid pokkeriõhtuid ja kvaliteetaega sõprade seltsis!