Enne, kui osaled spordiennustustel, mõtle  

Iga mängur, kes kihlvedusid sõlmib, soovib teenida kasumit. Võit on küll väga kutsuv, ent arvestada tuleb ka sellega, et tõenäoline on kaotuski. Paraku pole kindlat võimalust enne mängu algust ette näha, kas võidate järjest raha nagu keegi, kes maailma valitseb, või hoopis tunnete end kui hulkuv koer. Sellega peab igatahes nõustuma, et spordiennusused annavad elule värvi ja põnevust.

 

Kuidas teha ennustusi nii, et neist rõõmu tunda? Sellele küsimusele sooviksid vastust paljud, ent nagu näete ka järgnevast artiklist, siis kindel võiduretsept puudub. Küll aga saab järgida teatud nõuandeid, mis vahel paljudel ununema kipuvad. Igatahes tuleb meeles pidada, et “lampi” ennustusi tehes, kaotate kohe kindlasti.

 

  • Spordiennustusi ( paf) tehes on kuldreegel see, et peate seda spordiala väga hästi tundma. Mida see tähendab? Kui vaatate lihtsalt seda, millised olid meeskonna eelnevad tulemused, siis sellest ei piisa. Peate lisaks kogu hooaja tulemustele teadma sedagi, millise mängu puhul meeskonnal lihtsalt vedas ning kus tuli hea tulemus tänu ootuspäraselt heale mängule.
  • Üks sagedasemaid vigu, mida kihlvedude sõlmijad teevad, on see, et kiindutakse liialt mõnda meeskonda. Ennustusi hakatakse tegema vastavalt südamele, mitte mõistusele. Loomulikult on hea mõnda meeskona uskuda, ent fanaatika võib ka pettumusteni viia. Ärge tehke ennustusi kui silmaklappidega hobune – tundke samaväärset huvi ka vastasmeeskonna vastu. Uurige kõikvõimalikku informatsiooni, tutvuge statistikaga ning tehke kindlaks, kui palju nad on võitnud, kui palju kaotanud, millised sportlased selles konkreetses mängus osalevad ja nii edasi.
  • Veel üks tähelepanek: mitte alati ei võida see, kes teeb oma panuse kõige tõenäolisemale võitjale. Ent enamik spordisõpru just nii teevad. Tehakse panus sellele meeskonnale, kelle koefitsient on madal. Teoreetiliselt lubab see küll võitu, ent sellise strateegiaga võib ka korralikult alt minna.
  • Mida rohkem, seda uhkem. Nii võib mõni ka spordiennustuste kohta arvata. Mõeldakse, et mida rohkem panuseid tehakse, seda parem. Nii aga pole. Tegelikult on vastupidi: mida vähem panuseid teete, seda vähem raha olete panustanud ning seda suurem on võidu korral tulu. Kui soovite teenida, tuleb mõelda loogiliselt. Üks panus, millele eelneb korralik eeltöö on väärtuslikum kui pooljuhuslikud panused paljudele mängudele. Kui teete suure tuhinaga kombineeritud panuse näiteks 20 mängule, siis tuleb vaid loota sõbrale, kes teile mõistuse pähe paneb. Tähelepanuväärne on see, et kihlveokontorid kaotavad kõige rohkem just üksikpanuste pealt.