Kasiinod Las Vegases

Vilkuvad tuled, suured summad, jõukad inimesed, turistid, tipparhitektuur ja kasiinod on sümbolid, mis kõige sagedamini Las Vegasega seonduvad. Linn pole mitte ainult Ameerika Ühendriikide vaid kogu maailma üks tuntuim kasiinomeka.

 

Las Vegase õitseng hakkas hoogu sisse saama möödunud sajandi kolmekümnendatel, mil USAs legaliseeriti hasartmängud. Neljakümnendate keskel avas gangster Bugsy Siegel seal esimese luksus kasiino. Teine samast ajast pärit luksuskasiino tegutseb veel tänapäevani ning on oma 2419 luksusnumbriga suutnud siiani kõrget staatust säilitada.

 

Iga aastaga hakkasid linnas liikuma üha suuremad rahad. Kuuekümnendatel seadis üks jõukas härra end sisse ühe hotelli katusekorterisse ning ei lahkunudki sealt. Nimelt ostis ta ära terve kompleksi ning investeeris hotellidesse ja kasiinodesse veel 300 miljonit dollarit. Inflatsiooni tõttu oleks sama rahahulga väärtus tänapäeval ligi miljard.

 

Kuulus kasiinotänav

 

Las Vegase üks sümboleid on kaheksa kilomeetri pikkune kasiinotänav, mis on aastate jooksul muutunud oma piirkonna peamiseks spordi, kultuuri ja meelelahutuskohaks. Lisaks kasiinodele on tänaval koha leidnud ka spordiüritused, näitused ning teatrid. Las Vegases tegutseb umbes 120 erinevat hasartmänguettevõtet, kusjuures 25st maailma suurimast ja prestiižsemast hotellist asub Las Vegases. Elanikke on linnas ligikaudu 600 000, mis on näiteks vähem kui Riias.

 

Mida peaks Las Vegase kasiinode kohta teadma?

 

Nevada osariigis on kõige noorem vanus kasiinodesse sisenemiseks 21. Uued mängijad võivad julgelt diileriga rääkida, et paremini mängust aru saada. Samas tasub meeles pidada, et krupjee peab hoidma mängulaua juures suhteliselt stabiilset tempot, seega ei tasu lasta oma tähelepanul hajuda.

 

Kui olete suurtele panustele mängija, siis võetakse teid enamasti vastu kui punasel vaibal saabuvat valitsejat – limusiinid, erakasiinod ning kõik muu sellesarnane. Erakasiinodes algavad panused ligikaudu 300 000 dollarist.

 

Siiski ootab Las Vegas lahkelt kõiki, mitte ainult rikkaid ja ilusaid. Kõigil soovijatel on võimalus nautida selle mängupõrgu maagilisi elamusi. Eelnev oli vaid üliväike sissejuhatus sellesse, mis Las Vegase kasiinodes toimub – uuri ise edasi.