Kõige populaarsemad platvormid veebilehe loomiseks

Kas oled pikka aega soovinud luua omaenda kodulehe, aga ei soovi seda alustada blogi või muu tasuta variandina, vaid korraliku professionaalse veebilehena? Olemas on mitmeid ägedaid ja funktsionaalseid platvorme, mis võimaldavad väikse vaevaga luua kena veebilehe. Viskame põgusalt pilgu peale mõnele populaarsemale variandile.

WordPress

WordPress on vaieldamatult kõige populaarsem platvorm veebilehe loomiseks, seda kahel põhjusel. Esiteks on WordPress põhimõtteliselt tasuta, kui sa just ei soovi hankida lisapluginaid. Teiseks on WordPressile loodud sadu tuhandeid lisapluginaid, mis suudavad teha kõike, mida ette oskad kujutada: alates hinnatabelitest kuni vingete disainielementideni. Kõigele lisaks on WordPressi haldamine üsna lihtne ka algajatele, eriti, kui oled natuke sellega kokku puutunud või harjutanud platvormil ringiliikumist.

Wix

Wix sobib suurepäraselt väikestele ettevõtetele selleks, et luua oma brändile sobiv veebileht – Wix on väga lihtne ning seejuures ka tasuta. Isegi tasulised plaanid jäävad alla 25 dollari kuus, mis ei ole sugugi suur summa. Platvorm võimaldab nö “tiri ja tõsta” funktsiooniga sättida elemente oma lehel just nii nagu soovid ning ei nõua ka eriti palju aega selleks, et platvormiga harjuda.

Weebly

Ka Weebly on väga populaarne, eriti e-poodide loomise jaoks. Platvorm on küll pisut kallim, kuid sellel on olemas absoluutselt kõik selleks, et luua täisfunktsionaalne internetipood. Samuti võib see olla alguses pisut keerukam, kuid rohkete funktsioonidega.

Drupal

Drupali-põhiseid lehti on maailmas üle miljoni, mis on juba piisavalt märkimisväärne faktor näitamaks, et tegemist on populaarse platvormiga. Platvormi õppimine võib olla esialgu pisut keerukas, kuid ajapikku õpid seda kindlasti armastama!

Blogger

Nagu ka platvormi nimi viitab, on tegemist platvormiga, mis sobib eelkõige blogimiseks. Just sel põhjusel on paljud blogid loodud Bloggeri-põhiselt. Platvorm on väga lihtne algajate jaoks ja võimaldab ka täiesti tasuta blogimist seni, kuni sa ei soovi erilist domeeni hankida.

Valik on rikkalik, ent kui sa ei ole kindel ühe või teise platvormi valimises, katseta igaühte. Nii leiad enda jaoks parima variandi, mis aitab sul oma ideed teostada.