Martingale’i strateegia töökindlus ruletis

Tänapäeval on rulett igas online kasiinos kohustuslik mäng. Mõned online kasiinod pakuvad ruletilaudu eriti suures valikus. Näiteks Betsafe kasiinos on olemas nii virtuaalsed, tarkvarapõhised ruletimängud kui ka niisugused mängud, kus kõik toimingud teeb diiler ja tarkvara osaks jääb lihtsalt panuste töötlemine ja mängijatele mängu käigu kohta vajaliku teabe kohale toimetamine.

 

Pika ajalooga mängule kohaselt on ruletis püütud kaua välja mõelda niisugust strateegiat, mis võiks mängijale garanteeritult või vähemalt suure tõenäosusega positiivse tulemuse tuua ehk kasiino eelist vähendada. Üks tuntuimatest ruleti strateegiatest on Martingale’i strateegia, mille puhul tohib teha vaid kahe valikuga panuseid (punane-must või paaris-paaritu). Selle strateegia rakendamine on lihtne ja esmapilgul näib see ka väga kasulik ning seetõttu ongi see (eriti just algajate mängijate seas) väga populaarne.


Milles seisneb Martingale’i strateegia?

Lühidalt selgitades on Martingale’i strateegia iva järgmine:

  • Panuseid tohib teha vaid tulemustele punane-must või paaris-paaritu.
  • Kui panus kaotab, tuleb järgmises mänguringis teha 2x suurem panus. Kui panus võidab tuleb alustada uuesti algse panuse suurusega. Selle strateegia puhul teenib mängija iga võiduga lõppenud panuste seeria puhul (sõltumata kaotanud panuste arvust) ühe oma panuse ühiku suuruse kasumi.
  • Strateegia suurimaks puuduseks on asjaolu, et panuste kahekordistamisel võib ühes voorus panustatav raha väga kiiresti väga suureks kasvada ja enne võitu võib ette tulla kasiino maksimumpanuse piir.


Martingale’i strateegia levikut soodustab väärarvamus

Paljud uued mängijad on ekslikult veendunud, et kui ühes voorus loositakse välja punane number, siis järgmises voorus on musta numbri välja loosimine mõnevõrra tõenäolisem. See on sageli ka ainus põhjus, miks uued mängijad Martingale’i strateegiat kasutama hakkavad. Tegelikult aga puudub ruletirattal „mälu“. Ratas ei mäleta, milline number eelnevalt välja loositi ja seetõttu ei mõjuta see statistika mitte kuidagi ka ühegi järgneva vooru tulemust ning nii punase kui ka musta numbri välja loosimise tõenäosus püsib voorust vooru muutumatult umbes 50% peal.


Martingale’i strateegia suurimad miinused

Martingale’i strateegial on kaks olulist puudujääki, mille tõttu tuleks selle rakendamist igal juhul vältida:

  1. Varem või hiljem teeb selle strateegia rakendamine Su mängukonto rahast tühjaks, sest väikse summa võitmiseks pead pidevalt riskima väga suurte summadega.
  2. Teine põhjus on see, et Martingale’i strateegia eeldab, et mängijad saavad oma panust vajadusel lõputu arv kordi kahekordistada. Enamikes kasiinodes on aga seatud panuste ülempiir, mis selle võimaluse välistab.

 

Kokkuvõte

Niisiis – kui Su eesmärk pole just mängukonto tühjendamine, on Sul parem Martingale’i strateegiat mitte kasutada. Selleks, et leida online kasiino, kus ruletti mõistlikult ja mängurõõmu saamiseks mängida, soovitame Sul aga tutvuda kasiino.com kasiinoülevaadetega ja teha oma valik.