Olulised punktid, mis mõjutavad, kuidas su veebileht otsingutulemustes ilmub

Otsingutulemuste esilehele ilmumiseks on kõige olulisemad veebilehe sisukus ja sellele viitavad lingid. Tegelikult on aga veel hulgaliselt olulisi punkte, millel on suur roll lehe SEO kujundamises, kuid mida pidevalt unustatakse. Toome siin välja mõned faktorid, mis mõjutavad väga oluliselt seda, kui kõrgel või madalal ilmub su veebileht otsingutulemustes. Nagu mainitud, vaatame punkte, mis ei hõlma tekstiloomet ega linke.

  • Serveri probleemid ja tõrkuv portaal – kui su lehe server on pidevalt maas ja seda ei parandata, võidakse su leht otsingutulemustest lausa eemaldada.
  • Leht on mobiilseadmetele optimeeritud – seoses nutiseadmete võidukäiguga on nüüdsest veelgi olulisem, et veebileht oleks optimeeritud ka mobiilseadmete jaoks. Otsingumootorid on otsustanud lausa otsingutulemustes madalamale nihutada veebilehti, mis ei sobi nutiseadmetele.
  • Kasutajasõbralikkus ja reklaamide rohkus – otsingumootorid võivad lehe madalamale nihutada või lausa eemaldada otsingutulemustest, kui lehe sisu on raskesti leitav. Kui lehe laadimisel näeb üksnes reklaame ja sisu juurde jõudmine on keerukas ekraanile hüppavate reklaamide tõttu, ei ole see mitte mingil viisil kasutajasõbralik, mistõttu võib see ka halvendada su võimet otsingutulemustes ülespoole jõuda.
  • Leht on aktiivne sotsiaalmeedias – sotsiaalmeedial on suurem mõju kui võisid arvatagi. Mida rohkem jagatakse teatud artiklit, seda kvaliteetsem tundub see artikkel ning seega on otsingumootoril rohkem põhjust, et parandada selle ilmumisvõimet otsingutulemustes.
  • Kasutustingimuste ja privaatsuspoliitika olemasolek – otsingumootorid üritavad pidevalt oma otsingutulemustest välja juurida petturlikud veebilehed. Legitiimsetel veebilehtedel on alati avalikult näha kontaktandmed, kasutustingimused ja ka privaatsuspoliitika.
  • Domeeni vanus ja omandiõiguse pikkus – otsingumootorite jaoks on väga oluline ka see, kui pikaks ajaks on domeen ostetud, mis on selle domeeniga varasemalt tehtud ning kui vana domeen üldse on. Petturlikud lehed ei osta domeene eriti pikaks ajaks ette, mistõttu on legitiimse lehe märgiks pikaajaliselt ette ostetud domeen.
  • Riigitunnus domeenis – kui su domeeni riigitunnus on .ee, on lihtsam jõuda otsingutulemustes ettepoole just Eestis, kuid mitte mujal. Seepärast on riigitunnus üks olulisemaid faktoreid otsingutulemustes edasi jõudmisel.

Mõistagi on faktoreid kümneid teisi, kuid kui oled pikka aega mõelnud, miks su veebileht tulemustes edasi ei jõua, võivad vastused peituda mõnedes muudes faktorites.