Parimad nipid, kuidas luua SEO-põhise disainiga veebileht

Enne, kui asud oma uut veebilehte sisuga täitma, tuleb paika panna mitmed disaini puudutavad faktorid. Kuigi teksti sisu on kõige olulisem, võivad mõned pisikesed detailid tohutult muuta seda, kas su leht on otsingutulemustes edukas või mitte. Vaatleme alljärgnevalt lähemalt paari sellist detaili.

  • Mobiilisõbralik disain – me ei väsi selle punkti korrutamisest, kuna see on vaieldamatult üks olulisemaid faktoreid otsingutulemuste kujundamisel. Su veebilehe disain peaks nägema välja kasutajasõbralik igal seadmel, olgu selleks sülearvuti, nutitelefon või tahvelarvuti. Sõbralik navigatsioon on kõige olulisem!
  • Veendu, et otsingumootorite robotid saaksid lehte lugeda – sul võib olla maailma kauneim veebileht ja parim sisu, kuid kui otsingumootori robotil ei ole võimalik su lehele jõuda, kuna oled keelanud lehe indekseerimise, ei ole su leht kahjuks otsingutulemuste mõttes midagi väärt.
  • Väldi flashi kasutamist – kui sa tahad, et su veebileht jõuaks otsingutulemustes edasi, väldi flashi kasutamist. Isegi, kui sa pead seda kasutama, ära ehita kogu lehte flashi-põhiselt.
  • Piira JavaScripti kasutamist – JavaScript ei ole küll halb, kuid ära mine sellega üle piiri ja kasuta JavaScripti optimaalselt, vastasel korral võib see halvendada su võimalusi jõuda otsingutulemustes kõrgemale.
  • Optimeeri pilte – kes ei mäletaks paarikümne aasta taguseid aegu, kui tuli oodata terve igaviku enne, kui pildid ära laadisid? Inimestel ei ole enam sellist kannatust ning kui su leht laeb väga aeglaselt ja pildid ei taha kenasti ära laadida, on see taas üks kaigas sinu SEO kodaratesse.
  • Ära kasuta keerukat koodi – võib-olla oled soovinud luua peeneid funktsioone, luues selleks spetsiifilisi koodijuppe, kuid mida rohkem on keerukat koodi lehel, seda “raskem” on leht otsingumootorite jaoks. Selle asemel kasuta lihtsaid pluginaid ja lühikoode ning väldi kilomeetrite pikkuseid koode.

SEO-sõbraliku veebilehe loomine ei ole lihtne ega kiire ning ei piisa vaid mõne SEO-plugina laadimisest. Selleks, et leht oleks tõeliselt SEO-sõbralik, on vaja hoolikalt planeerida, disainida ja nuputada. See-eest on tulemuseks aga leht, mis rokib nii otsingutulemustes kui ka meeldib su lugejatele!