Spordiennustus – kogu maailmas levinud ajaviide

Inimesi on juba ammustest aegadest kütkestanud soov tulevikku ette teada ning ennustada. Tuhanded nõiad, maagid, selgeltnägijad, šamaanid ja ekstrasensid on vaid killuke neist kõigist, kes sellega tegelevad.

Tänapäeval võib igaüks meist oma selgeltnägijavõimed spordiennustused panuseid tehes proovile panna. Neid leiab nii Eestis kui igal pool mujal maailmas ning kihlvedude tegemine muutub aina populaarsemaks. Mõni näeb panuste tegemises meelelahutust, kuid teine teenib nendega raha.

Üldiselt pole spordiennustuste tegemine siiski igav ega üksluine töö, mida teha vaid raha teenimiseks. Valdkond areneb pidevalt ning kihlveokontorites saab panuseid teha ka sellistele sündmustele, mis pole spordiga seotud. Nii on ka väljakutse suurem. Anname siinkohal väikese ülevaate spordiennustuste ajaloost.

  • Oma spordiennustuste kultuuri poolest on üks tuntumaid riike Suurbritannia. Esimesed kihlveokontorid rajati sinna 19. sajandil ning tänapäeval on valdkonna käive aastas ligi 14 miljardit naela. Kõige rohkem teevad britid panuseid jõulude ajal. Need ennustused ei olegi spordi, mõne ürituse või poliitikaga seotud, vaid britid proovivad ära arvata, milline on jõulupühadel ilm.
  • Üks suurimaid võite ajaloos saadi 1994. aastal ning selle suurus oli 2,9 miljonit  inglise naela. Tänapäeva vääringusse arvutades oleks võidu suurus mitu korda suurem.
  • Enne uut aastatuhandet hakati panuseid tegema sellele, millal saabub maailmalõpp. Arutelud selle üle ei tahtnud lõppeda, mistõttu oli palju neidki, kes olid valmis oma raha mängu panema. Briti kihlveokontorites oli 2000. aasta jõuludel saabuva maailmalõpu võidukoefitsient 1:10 000 000.
  • Kui maailmakuulsal jalgpalluril David Beckhamil sündis poeg, ei tulnud kihlveokontorite reaktsiooni kuigi kaua oodata. Hakati pakkuma võimalust panustama sellele, kas poeg läheb isa jälgedes ning mängib Inglise meeskonnas. Beckhami poeg on nüüdseks juba 17-aastane, kuid pole seniks otsustanud oma elu jalgpalliga siduda. Ta isegi ei mängi seda. See tähendab, et kõik mängijad, kes pakkusid, et poeg läheb isa jälgedes, jäid oma rahast ilma.