Veebilehe looja A ja O: kuidas luua kasiino- või sporditeemaline portaal?

Kas oled spordientusiast ja soovid luua veebilehe, millel räägid lähemalt spordiuudistest, -panustamisest ja muust taolisest? Hea uudis on see, et seda on väga hõlbus teha WordPressi platvormi abil. WordPressil on küll omad piirangud, kuid platvorm on perfektne just sisupõhiste portaalide jaoks nagu seda on enamjaolt uudisteportaalid, kasiinode infoportaalid ja muud sarnased veebilehed. Anname alljärgnevalt paar nõuannet, kuidas selline veebileht edukalt püsti panna.

  • Vali hea domeeninimi. Nagu firma nimegi puhul on domeeni nime valimine üks raskemaid ülesandeid. Domeeni nimi peaks jääma meelde, olema piisavalt lühike (aga tabav) ning kirjeldama samas ka su portaali sisu. Teisest küljest ei tohiks olla portaali nimi liialt “pettusehõnguline” ehk teisisõnu see peab tekitama kasutajates usaldust. Nimi nagu “tasutarahakohetäna” kõlab nagu pettus, samas kui nimi “kasiinouudised” jätab palju professionaalsema mulje.
  • Vali mall, mis sobib kümnete postituste esitlemiseks. Eeldatavasti kavatsed sa oma portaalis avaldada kümneid kui isegi mitte sadu artikleid. Selleks, et need oleksid kõik mugavalt leitavad ning külastajad saaksid kiirelt leida kõige uuemad uudised, peaks valitud mall sobima just selle eesmärgi jaoks. WordPressi teemade hulgas on spetsiaalsed “ajakirjamallid”, mis sobivad uudisteportaalidele ja rohkete artiklite esitlemiseks.
  • Mõtle lehe struktuur läbi. Otsingumootoritele meeldivad lehed, mis on korralikult struktureeritud ja läbi mõeldud. Ära jäta kõiki postitusi lihtsalt ühte kategooriasse, vaid jaga teemad ära. Kui kirjutad kasiinodest, loo näiteks eraldi kategooriad arvustuste, uudiste ja kasulike nippide jaoks.
  • Ära mine reklaamidega liiale. Kindlasti on ahvatlev lisada portaali võimalikult palju reklaame, et reklaamitulu tõsta, kuid see-eest võid kaotada hoopis külastajaid. Mõtle kasutajakogemusele – selle asemel, et kasutada palju reklaame, poeta reklaamid lehele strateegiliselt. Kvantiteet ei ole olulisem kui kvaliteet!
  • Sisu olgu kvaliteetne. Isegi, kui sul on väga kiire, ära kompenseeri kunagi artiklite kvaliteedilt. Pole mõtet avaldada artikleid, mis on kuskilt kopeeritud või ei anna kellelegi midagi uut ja kasulikku teada. Jällegi – kvaliteet olgu prioriteet.

Niimoodi toimides saad samm-sammu haaval luua informatiivse ja kvaliteetse portaali, kuhu saavad kõik spordisõbrad koguneda ning kus saad oma teadmisi ja arvamusi jagada teistega.