WordPressi plussid ja miinused

Kui soovid luua uue veebilehe, on WordPress üks esmaseid valikuid. Tegemist on tõelise gigandiga, mille baasil on loodud sõna otseses mõttes miljoneid veebilehti. Nagu igal platvormil on aga ka WordPressil omad plussid ja miinused. Vaatame alljärgnevalt lähemalt omadusi, millest võiksid teada enne, kui alustad oma veebilehe loomist.

WordPressi plussid

  • Intuitiivne ja väga lihtne – WordPress sobib suurepäraselt algajatele, kuna platvormi kasutamine on väga lihtne. Funktsioonidega harjumine ei nõua erilist õppimist ning korraliku veebilehe võib üles panna juba reaalselt mõne tunniga.
  • Rohkelt võimalusi ja laiendusi – kuna tegemist on vabavaraga, on WordPressile loodud kümneid ja sadu tuhandeid pluginaid, mis laiendavad funktsionaalsust. Pole pea ühtegi asja, mida ei saaks WP baasil teha.
  • Optimeeritud otsingumootorite jaoks – otsingumootorid jumaldavad WordPressi, kuna platvorm on suuresti ehitatud selle põhimõttel. Samuti on platvormile rohkelt SEO pluginaid, mis muudavad optimeerimise lihtsaks.
  • Soodne – WordPressi baasil on lehe loomine põhimõtteliselt tasuta, eriti kui sa ei soovi osta erilisi teemasid või lisalaiendusi.

WordPressi miinused

  • Turvaprobleemid – kuna WordPress on niivõrd populaarne, on see platvorm paraku väga ahvatlev häkkerite jaoks, kes on loonud sadu strateegiaid WordPressi-põhiste lehtede varastamiseks. Ole valmis end kaitsma erinevate turvaprogrammidega!
  • Pole kõige parem e-poodide jaoks – kui soovid teha väikese veebipoe, on see iseenesest WordPressiga täiesti võimalik, kuid paraku ei ole platvorm ideaalne suuremate poodide jaoks, isegi siis, kui kasutada lisapluginaid.
  • Kommunikatsioonifunktsioonid piiratud – paljud kasutajad on kurtnud, et WordPressil jääb vajaka kommunikatsioonivõimalustest. Lisakasutajate integreerimine pole lihtne ning ainus peamine suhtlusversioon on kommentaarium, mille kasutajasõbralikkus tahaks samuti arendamist saada.
  • Kohandatud teemade ja disainielementide integreerimine on keeruline – kui soovid luua kauneid disainielemente oma artiklite jaoks, võid kiirelt avastada, et võimalused on piiratud, isegi kui kasutad spetsiaalselt WordPressi jaoks mõeldud disainipluginaid. Platvorm toetab eelkõige vaikimisi sisseehitatud disaine ja erilisemate lahenduste loomine on keeruline.

Kui soovid luua lihtsakoelisema lehe, kus sa ei kavatse müüa tuhandeid tooteid ega luua meeletuid foorumifunktsioone, on WordPress enamgi kui ideaalne valik oma veebilehe loomiseks.