WordPressi tekstiredigeerija vs disainipluginad

WordPress on väga võimekas teksti redigeerimise vaatevinklist isegi ilma eriliste lisapluginateta. Kui soovid aga teksti muuta pisut “peenemaks” ja seda kohandada rohkem oma soovi järgi, võib WordPressi vaikimisi tekstiredigeerija olla liialt algeline. Vaatame lähemalt, kumb on mõistlikum: kas jätkata tekstiredigeerija kasutamist või hankida endale mõni spetsiaalne disainiplugin.

WordPressi vaikimisi redigeerija plussid

Kui sinu veebileht on lihtsakoelisem ja ei nõua erilisi disainilahendusi, ei ole erilist mõtet disainiplugina kasutamisel. WordPressi vaikimisi redigeerija suudab teha kõiki põhilisi tekstitöid, näiteks lisada teksti pealkirju, liste, pilte ja muud sellist. Neile, kes soovivad avaldada tavalisi artikleid, mille vahele illustratsiooniks lisada paar pilti, ei vaja keerukaid pluginaid.

WordPressi enda tekstiredigeerija kasutamine on ka ülimalt lihtne ning sobib neile, kellel pole kamaluga kogemust. Ehkki pluginad on võrdlemisi kasutajasõbralikud, võib nende funktsioonide vahel navigeerimine olla keeruline ja peavalu valmistav. Seetõttu tasub jääda truuks vanale heale WordPressi redigeerijale.

WP platvorm on tuntud ka oma paindlike võimaluste tõttu, kuna iseenesest on võimalik lehe sisu ehitada nullist, kasutades selle jaoks koodijuppe. Kui oled just edasiarenenud ja oskad luua ise koode, on samuti mõistlik kasutada “paljast” WordPressi ning hoida eemale erinevatest pluginatest, mis võivad seejuures muuta lehe ka aeglasemaks.

Disainipluginate plussid

Samas on disainipluginatel ka omad eelised. Kui sa ei soovi lehte ehitada koodidega ja soovid luua põnevamaid disainilahendusi, näiteks kasutada värvilisi kastikesi, ikoone, nuppe ja muud sellist, on selle jaoks mõistlikum kasutada vastavat pluginat, mis võimaldab paari nupuvajutusega luua soovitud disainielemendi. Ei mingit koodi kirjutamist ega manuaalset tööd!

Mitmed disainipluginad võimaldavad ka salvestada erinevaid malle, mille teksti saad seejärel muuta vastavalt olukorrale. Taoline funktsioon on eriti kasulik siis, kui oled disaininud teatud stiilis lehe ja soovid teinekord seda kasutada, muutes vaid teksti.

Suuresti sõltub valik sellest, millised on su eesmärgid ja maitse. Kui soovid midagi lihtsat ja kiiret, sobib kenasti ka vaikimisi redigeerija, ent kui otsid midagi, mis avardaks disainivõimalusi, võid hankida endale mõne lisaplugina.